English  |   русский|

שמן אתרי לבנדר טהור 15 CC  |  סבון לפצעים סופר פלוס  |  סבון סבון - החנות  |  סבון לעור עדין - BABY לשיקום העור  |  


VPS Hosting by Accu Web Hosting.
כתבה שהתפרסמה לאחרונה בעיתון הארץ  מזהירה אותנו במיוחד בפני שימוש בג'ל לחיטוי ידיים
אבל... שימו לב בפסקה המודגשת המתיחסת לחומרים המצוים בסבונים "מה שקרוי אל סבון"

להלן הכתבה מעיתון הארץ עם הקרדיטים:

כיצד ג'ל לחיטוי הידיים מסכן את בריאותכם
תכשירים לחיטוי ידיים, שרבים מהם מכילים חומרי הדברה, הפכו לשיגעון נפוץ שגובה מחיר בריאותי וסביבתי לא מבוטל. לדוגמה, מחקר שפורסם לאחרונה קובע כי לאחר השימוש בהם גוברת חדירות העור ועולה רמת הספיגה של כימיקלים מזיקים כביספינול A בגוף
רות שוסטר
07.12.2014 15:46


תכשירים לחיטוי ידיים ניתן למצוא כיום בכל מדינה במערב. רק בארה"ב מגלגלת תעשייה זו 200 מיליון דולר בשנה. תכשירים אלו יעילים במתקנים רפואיים, אבל שימוש שגרתי בהם גובה מחיר לא מבוטל, בריאותי וסביבתי. מחקר שפורסם בכתב העת Plos One באוקטובר קובע שהתכשירים הללו מכילים כימיקלים שמגבירים את חדירוּת העור. לכן, מיד אחרי השימוש בהם, מגע עם מוצרים המכילים כימיקלים מזיקים עלול לגרום לספיגתם בגוף. לדוגמה, כפי שנמצא במחקר, הם מעלים את רמת ספיגת החומר הכימיביספינול A, הנמצא במוצרים רבים - מפלסטיק ועד לנייר תרמי (מהסוג שעליו מודפסות קבלות של קופות רושמות) - ועלול לגרום בין השאר לשיבושים הורמונליים בגוף.
מטרת התכשירים הללו היא לחטא את הידיים בהיעדר מים וסבון. ואולם יש אנשים שכפי הנראה שכחו מה תפקידו של הסבון, ומשתמשים בהם גם אחרי נטילת הידיים. שיגעון החיטוי הפך כה נפוץ, עד שישנם הורים שמזדעזעים מכך שהורים אחרים אינם מצוידים בהם דרך קבע כדי לשמור על טוהר מוחלט של ילדיהם. חלק מההורים הללו לא יהססו לעשן בבית ויניחו לכלב לישון במיטתם, אבל כשילדם ייגע במתקן בגן שעשועים, הם מיד ירססו אותו בחומר החיטוי. זאת ועוד, ישנם בתי ספר בישראל שמחייבים ילדים לשאת בתיקם את התכשיר, לצד הספרים והמחברות. זאת, אף שמחקר שנערך בניו זילנד, שפורסם באוגוסט השנה בכתב העת PLoS Medicine, קבע שהשימוש בתכשירי חיטוי בבתי הספר לא תרם לירידה במספר ההיעדרויות. בנוסף, בעיני רבים (בעיקר נשים, שכן רוב הגברים אינם נושאים עמם תיקי יד), הפכו תכשירי החיטוי לסמל מעמד שבאמצעותו ניתן לשדר לסביבה הקפדה על ניקיון אישי והיגיינה.
תכשירי החיטוי מכילים מרכיב פעיל, בדרך כלל אלכוהול, שממית חלק מהחיידקים אם לא את כולם, והם יכולים גם להיאבק בפטריות ווירוסים מסוימים. כלומר, הם אינם מסירים לכלוך והמשתמש לא הופך נקי יותר, אלא סטרילי יותר. אבל האם זה דבר טוב בהכרח? בבית החולים - ודאי. גם בשטח, למשל בקרב חיילים שאין להם גישה למים וסבון. אבל בגן שעשועים או בכיתה? על פי "תיאוריית ההיגיינה", מעטפת הגנה מוגזמת - שמבוססת בעיקר על סביבת גידול סטרילית מדי וגם על שימוש יתר באנטיביוטיקה – עלולה להחליש את מערכת החיסון ולגרום להתפתחות תגובות אלרגיות ומחלות בקרב ילדים. פרופ' עמנואל פרופאקיס, מומחה אף אוזן גרון כירורגי מאוניברסיטת כרתים, ציין בפני "הארץ" שייתכן קשר גם בין השימוש הנרחב במחטאי הידיים במדינות המערב להתפשטות המואצת של האלרגיות בשנים האחרונות, קשר המתיישב עם תיאוריית ההיגיינה.


·       
בנוסף, שימוש היתר בחומרים אנטי בקטריאליים כגון תכשירי חיטוי ידיים נחשב לאחד הגורמים להתפשטותם של "חיידקי על" – חיידקים שעמידים לטיפול. זאת מכיוון שהחומר האנטי בקטריאלי אמנם הורג את רוב החיידקים,  אך נותרים כמה בודדים שעמידים לו. ובהיעדר תחרות עם החיידקים שמתו, החיידקים העמידים מתרבים ויכולים לשרוד גם בטיפולים דומים אחרים כגון אנטיביוטיקה.
יש לציין גם כי האלכוהול שבחומרי החיטוי הוא חומר דליק ביותר ורעיל ואף עלול לגרום לעיוורון אם שותים אותו (קיימים דיווחים על בני נוער שעושים זאת). מכיוון שכך, המרכז לבקרת מחלות ולמניעתן בארה"ב (CDC) ממליץ לבחור בתכשיר שתכולת האלכוהול שבו אינה עולה על 60%.
מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) גורס שמחטאי הידיים אינם יעילים יותר מסבון. בשנת 2011 הודיע כי אף על פי שהם יכולים להמית חיידקים רבים, והשימוש בהם עדיף על אי ניקוי ידיים, טענת היצרנים כי "הם מונעים זיהום בחיידקי MRSA (סטפילוקוקוס זהוב עמיד למתיצילין), אי-קולי, סלמונלה, שפעת ועוד חיידקים ונגיפים" אינה נכונה.
בעיה נוספת שטומנים בחובם רבים מהתכשירים הללו היא חומרי ההדברה האנטי בקטריאליים טריקלוזן וטריקלוקרבון הקיימים בהם. חומרים אלה, הנחשבים למסרטנים ועלולים לשבש את המערכת ההורמונלית, נספגים בקלות בעור. גם סבונים נוזליים רבים מכילים אותם. על כן, אם כבר משתמשים במחטאי ידיים מומלץ לבחור בכאלה שאינם מכילים את החומרים הללו. יצוין שהשימוש בטריקלוזן, שהתגלה במחקרים כמדכא גם את תפקוד מערכת העצבים המרכזית, נפוץ ביותר. במחקר של ה- Environmental Working Group (ארגון סביבתי אמריקאי ללא מטרות רווח המתמחה במחקר והסברה של כימיקלים רעילים) משנת 2007 התגלה החומר ב-97% מדגימות חלב אם שנבדקו (בקרב 62 נשים בטקסס ובקליפורניה), וב-75% מדגימות השתן של נבדקים בארה"ב (2,517 בני אדם).
אשר לנזק הסביבתי: ראשית, במחטאי הידיים מושקעים משאבים רבים ומיותרים – כאמור, רק בארה"ב מגלגלת התעשייה 200 מיליון דולר בשנה, והמכירות צפויות להכפיל את עצמן עד לסוף שנת 2015 ולעמוד על 400 מיליון דולר, זאת לפי המכון לחקר שווקים Global Industry Analysts of California. ההנחה היא כי המכירות עלו לשיאים חדשים בעקבות הדיווחים על התפשטות מגפות הסארס והאבולה. שנית, מיליוני בקבוקוני הפלסטיק מתווספים למיליארדי הטונות של הפסולת הפלסטית המזהמת את כדור הארץ.
בנוסף, הטריקלוזן והטריקלוקרבון מזהמים את מערכת המים שלנו משום שכל התכשירים המכילים אותם נשטפים בסופו של דבר לביוב. ממאמר שפרסם מכון קארי לחקר מערכות אקולוגיות (Cary Institute of Ecosystem Studies) ב-2013, עולה כי כמויות גדולות של החומרים הללו נמצאו בכל חלקי מערכת המים בארה"ב.
 

SABONSABON סבון חצ'קונים פצעי בגרות אקנה טבעי -

סבון אקנה ו סבון חצ'קונים / פצעי בגרות טבעי של סבון סבון הינו סבון יחודי שאין כדוגמתו
בעולם, סבון ה חצ'קונים הטבעי הומצא בישראל לפני מספר שנים מתוך צורך של הממציאים
למצא מזור לאנשים ובעיקר לבני הנוער הסובלים מבעיות של פצעונים בגוף ובפנים ונאלצים
להשתמש בחומרים מלאכותיים העלולים להזיק לעור לאורך זמן. הרצון של המפתחים היה להעזר
בשמנים הטבעים המצויים בטבע על מנת לטפל ולהקל על בעית הפצעים מחד ולא ליבש את העור
מאידך,בוצעו ניסויים רבים בבנית הרכב סבון טבעי שגם יפנק גם יחטא וינקה את העור, וגם
יטפל בפצעי הבגרות החצ'קונים.סבון סבון גאה להציג בפניכם את הסבון היחודי הנקרא סבון
חצ'קונים, אשר הינו סבון אקולוגי וטבעי ב 
100% .בנוסף בסבון סבון הוחלט גם למצא פתרון
נוח לתינוקות, סבון סבון פתחה סבון טבעי 100%העשוי מחמאת השיאה ושמני דקלים וקקאו
בתוספת שמן פרח הקלנדולה שמן הקלנדולה ידוע ביכולת הטיפול והריפוי של עור אדום ומגורה
וכן ביכולתו לעזור בניקוי עור עדין ממש כמו עור תינוקות,אנו בסבון סבון משתמשים באופן אישי
בסבון התינוקות קלנדולה על ילדינו מזה תקופה ארוכה ונהנים לתת להם רחצה נעימה ומפנקת
באמצעות סבון התינוקות, סבון הקלנדולה מותאם גם לספורטאים או לחיילים הסובלים משפשפות
ולכל מי שעורו עדין במיוחד.

תגיות  סבון טבעי
סבון סבון, סבונים טבעיים תוצרת הבית  סבון חצ'קונים, סבון אקנה סבון לגיל 50 + סבון לחצ'קונים  חצ'קונים פצעונים

 סבון ליובש, סבון לעור יבש, סבון פנים,סבון לוונדר,סבון שמן עץ התה, סבון קוקוס,שיבולת שועל, סבון שקדים, חמאת שיאה, שמן דקלים,  שמן קנולה, חמאת קקאו, שמן אתרי פרחי לימון,
שמן אתרי חוחובה, שמן אתרי ורדים, שמן אתרי עץ התה סבון סבון פצעונים חצקונים פצעים בפנים, פצעים על הפנים, פצעים בגב, פצעונים בגב, עור יבש
פצעי לחץ פצעים על הגב, שמן עץ התה, סבון טבעי
חצקונים חצ'קון סבון סבון זיקנה עור מקומט קמטים חוחובה גיל 50 גיל 60 גיל 70 תינוקות עור של תינוק פצעים על הישבן פצעים
בישבן jmweubho tebv jrrv ACNE סבונים לחות היגיינה בריאות  לבריאות  אסותא shea butter.סבון טבעי, שמפו רחצה,נקיון ידיים שפעת
סבונים טבעיים,SLS , אל סבון סבון אמיתי

כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר SABONSABON הוא מידע בלבד, ולא הוראות לטיפול רפואי או המלצה לטיפול כזה או אחר, 
כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו

-------------------------------------------------------------------------------

    site map  |    Top  

לייבסיטי - בניית אתרים