מ
סכת פנים להגנה בפני וירוס הקורנונה

פתוגנים מוטסים כמו שפעת, SARS ונגיף קורונה שפרץ בסין בדצמבר 2019 אחראים להתפרצויות מחלות ולמגפות עולמיות.
העברה בין אדם לאדם וזיהום בנגיפים הנישאים באוויר יכולים להופיע במגע קרוב דרך זיהום בטיפה: כאשר אדם חולה מדבר, משתעל או מתעטש, דרכי הנשימה מייצרות טיפות הנושאות את המחלה. הטיפות המתקבלות גדולות מ- 5 מיקרון (0.005 מילימטרים), כבדות ולא נשאיות בקלות באוויר. כאשר הסמקים הללו באים במגע עם רקמת הרירית החשופה של אדם אחר, כמו האף, הפה או העיניים, הם עלולים להדביק אותה. ההעברה יכולה להתרחש גם בעקיפין, דרך מגע עם משטחים עליהם נוחתות טיפות כאלה.
 
הדבקה מאדם לאדם יכולה להתרחש גם במרחקים גדולים יותר. הטיפות המתקבלות מכילות את הנגיפים, מים, מלחים וריר. ככל שהמים מתאדים, הטיפות הופכות לחלקיקים קטנים הנקראים אירוסול, קטנים יותר מ- 5 מיקרון. תרסיס המכיל מחולל מחלות נקרא גם גרעיני טיפות. חלקיקים אלה נישאים באוויר במשך כמה מטרים ויכולים לרחף באוויר במשך מספר שעות.
 
כדי להימנע מהדבקות והעברה של מחלות מוטסות, יש לנקוט אמצעי זהירות הכוללים שמירה על היגיינה, שטיפת ידיים יסודית במיוחד, שיעול והתעטשות במרפק או במטפחת והימנעות משהיית החולים.
 
N95 לובשת מסיכת אחות | תמונה מאת Shutterstock
אימונים הנדרשים לפנים פנים והסרה נכונה. N95 לובשת מסיכת אחות | תמונה מאת Shutterstock
 
מסכה מתאימה
למרות שהשימוש במסכות מגן אינו נכלל בהמלצות ארגון הבריאות העולמי לציבור הרחב, חלק מההנחיות כוללות שימוש במסכות מגן לצוות רפואי, חולים ומשפחותיהם. ישנם מספר סוגים של מסכות, כאשר העיקריים שבהם הם מסכות כירורגיות ומסכות מגן נשימתיות.
 
מסיכה כירורגית מכסה את הפה והאף והיא יעילה בדרך כלל בחסימת טיפות גדולות אך אינה יעילה בסינון תרסיס. בנוסף, מסכות כירורגיות אינן מספקות הגנה מלאה מכיוון שאינן מהודקות על הפנים.
 
לעומת זאת, מסכות הגנה נשימתיות מהודקות סביב הפה והאף ומכילות פילטר המונע מעבר של חלקיקים בגודל שצוין. לדוגמא, מסיכת מגן N95 מונעת לפחות 95 אחוז מכל החלקיקים הגדולים מ- 0.3-0.1 מיקרון. שימוש במסכת מגן נשימתית מצריך הסרה נאותה, כמו גם התאמת פנים, כדי להפחית את דליפת האוויר סביב הפנים. לדוגמה, נמצא שהוא פחות יעיל בקרב קשישים.
 
מנתחי מסכות | תמונה מאת Shutterstock
כמה מחקרים לא מצאו הבדלים בין סוגי המסכות להגנה על דבק. מנתח מסכות | תמונה מאת Shutterstock
 
הגנה חלקית
למרות שמסיכות מגן יכולות להפחית את התפשטותם והידבקותם של פתוגנים הנישאים באוויר, הם אינם מספקים הגנה מלאה. ברוב המחקרים נמצא כי מסכות הגנה N95 אכן מסננות יותר מ- 95 אחוז מכל החלקיקים בגודל אירוסול. עם זאת, נמצא כי הם מספקים 90-60 אחוז הגנה מפני זיהום בנגיף בתנאי מעבדה.
 
במחקרים מסוימים נמצא כי שימוש במסכת מגן N95 יעיל יותר בהגנה מפני הידבקות בהשוואה למסכת מנתח. לעומת זאת, מחקרים אחרים לא מצאו הבדלים מובהקים ביכולת ההגנה בין שני סוגי המסכות.
 
יתכן גם שההגנה המסופקת על ידי המסכות, לפחות בחלקה, נובעת מהשפעתם העקיפה. לדוגמא, מחקר אוסטרלי קטן מצא כי אנו נוגעים בפנים בערך 23 פעמים בשעה בממוצע, כמחציתם בפה, באף או בעיניים. השימוש במסיכה עשוי למנוע ממשתמשים לגעת בריריות הפה והאף, ובכך להפחית את העברת הטיפות.
 
בכל מקרה, מסכה מכל סוג שהוא טרם נבדקה כדי להגן מפני נגיף הקורונה החדש. גם אם הוא מספק הגנה חלקית, עדיין חשוב מאוד לשמור על היגיינה, להפחית את התחלואה וההתפשטות של כל סוגי הנגיפים והפתוגנים האחרים.
-------------------------------------------------
מחסור במסכות מיוחדות גרם לאנשי בריאות הפדרליים לשחרר את המלצותיהם בנושא הגנת הפנים שעובדי שירותי הבריאות בקו החזית צריכים להשתמש בכדי למנוע זיהום מהמחלה המדבקת ביותר הנגרמת על ידי נגיף הקורונאוו החדש.
 
במקום להמליץ ​​לעובדי שירותי הבריאות להשתמש במסכות ייעודיות המכונות הנשמות N95, המסננות כ 95 אחוז מהחלקיקים הנישאים באוויר, המרכזים לבקרת מחלות ומניעה פרסמו היום (שלישי) הנחיות חדשות שאמרו כי "שרשרת האספקה ​​של הנשמות אינה יכולה לעמוד בביקוש" שמסיכות פנים כירורגיות מתאימות יותר "הן חלופה מקובלת."
 
המסכות הכירורגיות השחוקות יותר נפוצות יגבילו - אך לא מבטלות - את הסיכוי לשאוף חלקיקים גדולים ונדבקים המסתובבים ליד הפנים. עד יום שלישי, ה- CDC המליץ ​​לעובדי שירותי הבריאות המקיימים אינטראקציה עם חולי נגיף קורונה או חשודים במקרים ללבוש הנשמה N95, יחד עם שמלות, כפפות ומגני עיניים. מסנני ה- N95 חייבים להיות מותאמים בהתאמה אישית ועולים יותר ממסיכות כירורגיות.
 
הנחיות ה- CDC היו בדיונים כבר ימים רבים, ולמעלה מתריסר איגודים אמרו בעבר שהם מתנגדים לכל שינוי בהמלצות מכיוון שמחלות מתעוררות כמו covid-19 מהוות סכנה תעסוקתית לעובדים בחזית, ובמיוחד לעובדי שירותי הבריאות.
 
"אנו מתנגדים בתוקף לכל אמצעים שלא מצליחים לספק תקני הגנה ובקרת זיהום מיטביים", הם כתבו במכתב שנערך ב- 6 במרץ לגורמי CDC. האיגודים כוללים את National Nurses United, הפדרציה האמריקאית למורים ואיגוד עובדי התעבורה של אמריקה. "הגיע הזמן להשתמש בכל כלי אפשרי שיש להבטיח את רמת ההגנה הגבוהה ביותר, בהנחיית עיקרון הזהירות, כדי למנוע התפשטות נוספת של זיהום, להגן על עובדי שירותי הבריאות ולשמור על יכולתנו להגיב להתפרצות רחבה."
 
מההנחיות של ה- CDC נמסר כי המחסור נבע מהשינויים. מסכות פנים כירורגיות יחסמו את טיפות הנשימה המיוצרות על ידי חולים שמשתעלים או מתעטשים, וזו הדרך העיקרית להפיץ את הנגיף.
 
לספירה
 
ה- CDC ממליץ לשמור על מכשירי הנשמה N95 להגנה על עובדים במצבים המסוכנים ביותר, כאשר ככל הנראה נוצר אירוסול עדין. אלה כוללים הליכים רפואיים מסוימים כמו אינטובציה, המסייעת לחולה קשה לנשום. ההנחיות של CDC ממליצות גם למתקני טיפול בבריאות לשקול אלטרנטיבות למסכות N95, כמו הנשמות לטיהור אוויר המפוארות (והיקרות יותר).
 
"אני מכיר בכך שמתקנים פרטניים עשויים להתמודד עם מחסור בסוגים מסוימים של ציוד מגן אישי, כולל מכשירי הנשמה של N95, אך אין שום הוכחות שמסכות כירורגיות מספיקות כדי למנוע חשיפה של עובדי שירותי הבריאות הקדמיים לנגיף הגורם ל- covid-19. על ה- CDC לתעדף שמירה על ציוד ולטיפול באופן שיטתי בכל המחסור שהם מתרחשים, במקום להציב כל עובד בתחום שירותי הבריאות בסיכון מוגבר, "אמר הנציג רוברט סקוט, ד"ר ויה. יו"ר ועדת החינוך והעבודה בבית הכנסת.
 
בעונת עונת השפעת במשך ארבע שנים, חוקרים בדקו שיעורי זיהום שפעת בקרב עובדי שירותי הבריאות בשבעה מרכזים רפואיים בארה"ב. חלק מהעובדים הוטלו באופן אקראי על חובשי הנשמת N95 ואחרים מסכות כירורגיות. שתי הקבוצות לא הראו שום הבדל מובהק בשיעור זיהומי שפעת, על פי המחקר שפורסם בספטמבר ב- JAMA, Journal of the American Medical Association.
 
 
 
תגובת הממשלה להתפרצות נגיף הנגיף בארצות הברית הדגישה את אחד הפערים הגדולים ביותר במדינה במוכנות למאבק בנגיף הנשימה הגורם ל- covid-19. בארצות הברית יש בערך אחוז מבין 3.5 מיליארד הנשמים שהמומחים מעריכים שמערכת הבריאות זקוקה לשנה כדי להילחם במגיפת שפעת קשה. זה אומר 12 מיליון הנשמות N95 ו -30 מיליון מסכות כירורגיות, כך אמר שר הבריאות ושירותי אנוש אלכס אזר. עלול לפוג תוקף של 5 מיליון הנשמות נוספות של N95, אמר.
 
גורמים רשמיים במדינה ומקומיים סומכים על מאגר פדרלי, המכונה המאגר הלאומי האסטרטגי, לצורך חירום בריאות הציבור. אך הממשלה הפדרלית לא שמרה על יותר מ -1,000 פריטים ברמות המלאות ביותר במלאי. מומחי ביו-דיפנס מאשימים את הביורוקרטיה ואת חוסר המימון. מומחים גם לא הסכימו על הדרך הטובה ביותר לחדש פריטים מכיוון שמספקים רבים, כולל מסכות, בעלי חיי מדף מוגבלים. מסכות ה- N95 נמשכות בין חמש לשש שנים, אומרים מומחים, לפני שהאלסטיות והסיבים שלהן מתמעטים.
 
פקידי הבריאות הפדרליים הודיעו כי בכוונתם לרכוש 500 מיליון הנשמות N95 במהלך 18 החודשים הקרובים למלאי, "חלק ממאמץ רחב יותר למקסם את זמינות ציוד ההגנה האישי לעובדי שירותי הבריאות הנמצאים בקווי החזית" הנלחמים בהתפשטות וירוס.

------------------------------------------------------------------------------------------
טענה: 'מסכות פנים לא עובדות'
לבישת מסכת פנים היא ללא ספק ערובה לבוש ברזל שלא תחליאי - וירוסים יכולים גם להעביר דרך העיניים וחלקיקים ויראליים זעירים, המכונים אירוסולים, יכולים לחדור למסכות. עם זאת, מסכות יעילות ללכידת טיפות, המהוות דרך הולכה ראשית של נגיף קורונוויר, וכמה מחקרים העריכו הגנה בערך פי חמישה לעומת שום חסם בלבד (אם כי אחרים מצאו רמות יעילות נמוכות יותר).
 
אם אתה צפוי להיות בקשר הדוק עם מישהו שנדבק, מסיכה מקטינה את הסיכוי שהמחלה תעבור. אם אתה מראה תסמינים של נגיף קורונה או שאובחנת, לבישת מסכה יכולה גם להגן על אחרים. לכן מסכות הן קריטיות עבור עובדי הבריאות והרווחה המטפלים בחולים ומומלצים גם לבני משפחה הזקוקים לטפל במישהו חולה - באופן אידיאלי גם החולה וגם המטפלת צריכים להחזיק מסכה.
 
עם זאת, מסכות ככל הנראה לא ישנו את ההבדל אם אתה מסתובב בעיר או לוקח אוטובוס כך שלא יהיה צורך לקנות כמות גדולה של אספקה ​​גדולה.
 
טענה: 'זה משתנה למתח קטלני יותר'
כל הנגיפים צוברים מוטציות לאורך זמן והנגיף הגורם ל- Covid-19 אינו שונה. מידת התפשטותם של זנים שונים של נגיף תלויה בבחירה טבעית - הגרסאות שיכולות להפיץ במהירות ולהשתכפל בצורה יעילה בגוף יהיו "המוצלחות ביותר". זה לא אומר בהכרח המסוכן ביותר עבור אנשים, שכן וירוסים שהורגים אנשים במהירות או גורמים להם להיות כל כך חולים שהם לא מסוגלים להיות עשויים להיות מועברים פחות.
 
פרסומת
 
ניתוח גנטי של מדענים סינים של 103 דגימות הנגיף, שנלקחו מחולים בווהאן ובערים אחרות, מצביע על כך כי בשלב מוקדם של שני זנים עיקריים הופיעו, המיועדים L ו- S. למרות שנראה כי זן ה- L נפוץ יותר מאשר זן ה- S (בערך 70% מהדגימות היו שייכות לראשון), ענף ה- S של הנגיף נמצא כגרסת האבות.
 
הצוות שעומד מאחורי מחקר זה הציע כי הדבר עשוי להצביע על כך שמתח ה- L הוא "אגרסיבי" יותר, או שהוא מועבר ביתר קלות או משוכפל מהר יותר בגוף. עם זאת, תיאוריה זו היא ספקולטיבית בשלב זה - טרם נערכה השוואה ישירה בכדי לראות אם אנשים שתופסים גרסה אחת של הנגיף נוטים יותר להעביר אותה או סובלים מתסמינים חמורים יותר.
 
טענה: 'זה לא מסוכן יותר משפעת חורף'
 
הירשם למעבדות הערות - עדכון המדע השבועי של ה- Guardian
 קרא עוד
אנשים רבים הסובלים מוירוס קורונביו לא יחוו שום דבר גרוע יותר מתסמיני שפעת עונתיים, אך הפרופיל הכולל של המחלה, כולל שיעור התמותה שלה, נראה חמור יותר. בתחילת ההתפרצות שיעור התמותה לכאורה יכול להיות הערכת יתר אם מחמיצים הרבה מקרים קלים. אולם השבוע הציע מומחה של ארגון הבריאות העולמי כי לא כך היה במקרה של קוביד -19. ברוס איילארד, שהוביל משימה בינלאומית לסין כדי ללמוד על הנגיף ותגובת המדינה, אמר שהראיות לא מצביעות על כך שאנחנו רואים רק את קצה הקרחון. אם יתברר על ידי בדיקות נוספות, זה יכול לגרום לכך שההערכות הנוכחיות של שיעור ההרוגים בערך 1% מדויקות. זה יהפוך את קוביד -19 לקטלני פי 10 יותר משפעת עונתית, שלפי ההערכה היא נהרגת בין 290,000 ל 650,000 איש בשנה ברחבי העולם.
 
טענה: 'זה הורג רק את הקשישים, כך שאנשים צעירים יותר יכולים להירגע'
מרבית האנשים שאינם קשישים ואינם סובלים ממצבים בריאותיים בסיסיים, לא יחלו במצב אנוש מ- Covid-19. אך למחלה יש עדיין סיכוי גבוה יותר להוביל לתסמיני נשימה חמורים מאשר שפעת עונתית וישנן קבוצות סיכון אחרות - עובדי בריאות, למשל, פגיעים יותר מכיוון שהם צפויים לחשיפה גבוהה יותר לנגיף. לפעולות שאנשים צעירים ובריאים מבצעים, לרבות דיווח על תסמינים ומעקב אחר הוראות הסגר, יהיה תפקיד חשוב בהגנה על הפגיעים ביותר בחברה ובעיצוב המסלול הכולל של ההתפרצות.
 
טענה: 'אתה צריך להיות עם אדם נגוע למשך 10 דקות'
לגבי שפעת, כמה מההנחיות בבתי החולים מגדירות את החשיפה כמרחק מטר וחצי של אדם נגוע המתעטש או משתעל במשך 10 דקות ומעלה. עם זאת, ניתן להידבק באינטראקציות קצרות יותר או אפילו על ידי הרמת הנגיף ממשטחים מזוהמים, אם כי נחשב שזה נתיב העברת פחות נפוץ.
 
 
 
מדענים מיהרו לצאת מהשערים בפיתוח החיסון לנגיף הקורונוויר החדש, שסייע בשחרור מוקדם של הרצף הגנטי על ידי חוקרים סינים. פיתוח חיסון בר-קיימא ממשיך להתקדם, כאשר מספר צוותים בוחנים כעת מועמדים בניסויים בבעלי חיים. עם זאת, הניסויים המצטברים הנדרשים לפני הפעלת חיסון מסחרי הם עדיין התחייבות ארוכה - וחיונית לביצוע

לקניית מסכות
 

SABONSABON סבון חצ'קונים פצעי בגרות אקנה טבעי -

סבון אקנה ו סבון חצ'קונים / פצעי בגרות טבעי של סבון סבון הינו סבון יחודי שאין כדוגמתו
בעולם, סבון ה חצ'קונים הטבעי הומצא בישראל לפני מספר שנים מתוך צורך של הממציאים
למצא מזור לאנשים ובעיקר לבני הנוער הסובלים מבעיות של פצעונים בגוף ובפנים ונאלצים
להשתמש בחומרים מלאכותיים העלולים להזיק לעור לאורך זמן. הרצון של המפתחים היה להעזר
בשמנים הטבעים המצויים בטבע על מנת לטפל ולהקל על בעית הפצעים מחד ולא ליבש את העור
מאידך,בוצעו ניסויים רבים בבנית הרכב סבון טבעי שגם יפנק גם יחטא וינקה את העור, וגם
יטפל בפצעי הבגרות החצ'קונים.סבון סבון גאה להציג בפניכם את הסבון היחודי הנקרא סבון
חצ'קונים, אשר הינו סבון אקולוגי וטבעי ב 
100% .בנוסף בסבון סבון הוחלט גם למצא פתרון
נוח לתינוקות, סבון סבון פתחה סבון טבעי 100%העשוי מחמאת השיאה ושמני דקלים וקקאו
בתוספת שמן פרח הקלנדולה שמן הקלנדולה ידוע ביכולת הטיפול והריפוי של עור אדום ומגורה
וכן ביכולתו לעזור בניקוי עור עדין ממש כמו עור תינוקות,אנו בסבון סבון משתמשים באופן אישי
בסבון התינוקות קלנדולה על ילדינו מזה תקופה ארוכה ונהנים לתת להם רחצה נעימה ומפנקת
באמצעות סבון התינוקות, סבון הקלנדולה מותאם גם לספורטאים או לחיילים הסובלים משפשפות
ולכל מי שעורו עדין במיוחד.

תגיות  סבון טבעי
קנית מסכת נשימה והגנת הפנים מנגיף הקורונה
סבון סבון, סבונים טבעיים תוצרת הבית  סבון חצ'קוניםסבון אקנה סבון לגיל 50 + סבון לחצ'קונים  חצ'קונים פצעונים

 סבון ליובש, סבון לעור יבש, סבון פנים,סבון לוונדר,סבון שמן עץ התה, סבון קוקוס,שיבולת שועל, סבון שקדים, חמאת שיאה, שמן דקלים,  שמן קנולה, חמאת קקאו, שמן אתרי פרחי לימון,
שמן אתרי חוחובה, שמן אתרי ורדים, שמן אתרי עץ התה סבון סבון פצעונים חצקונים פצעים בפנים, פצעים על הפנים, פצעים בגב, פצעונים בגב, עור יבש
פצעי לחץ פצעים על הגב, שמן עץ התה, סבון טבעי
חצקונים חצ'קון סבון סבון זיקנה עור מקומט קמטים חוחובה גיל 50 גיל 60 גיל 70 תינוקות עור של תינוק פצעים על הישבן פצעים 
בישבן jmweubho tebv jrrv ACNE סבונים לחות היגיינה בריאות  לבריאות  אסותא shea butter.סבון טבעי, שמפו רחצה,נקיון ידיים שפעת
סבונים טבעיים,SLS , אל סבון סבון אמיתי

כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר SABONSABON הוא מידע בלבד, ולא הוראות לטיפול רפואי או המלצה לטיפול כזה או אחר, 
כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו

-------------------------------------------------------------------------------

    site map  |    Top  
--------------------------------------------------------

מסכות פנים רפואיות בתקן N95 - 
המלאי מוגבל 
נגיף הקורונה החדש שהתפרץ בווהאן שבסין בדצמבר 2019 (SARS-CoV-2, הגורם למחלת COVID-19) ממשיך להפיל קורבנות, ואנשי ארגון הבריאות העולמי (WHO) חוששים שהוא עלול להפוך למגיפה עולמית.


מחוללי מחלה הנישאים דרך האויר כגון שפעת, סארס, ונגיף הקורונה שהתפרץ בסין בדצמבר 2019, אחראים להתפרצויות של מחלות ולמגפות עולמיות.
העברה והדבקה מאדם לאדם בנגיפים שנישאים באוויר יכולה להתרחש במגע קרוב באמצעות הדבקה טיפתית: כאשר אדם חולה מדבר, משתעל או מתעטש, נפלטות ממערכת הנשימה שלו טיפות הנושאות את מחולל המחלה. הטיפות שנוצרות גדולות מ-5 מיקרון (0.005 מילימטר), כבדות ואינן נישאות באוויר בקלות. כשטיפות אלו באות במגע עם רקמה רירית חשופה של אדם אחר, כמו האף, הפה או העיניים, הן עלולות להדביק אותו. ההעברה גם יכולה להתרחש בצורה בלתי ישירה, דרך מגע עם משטחים שעליהם נוחתות טיפות כאלה. 
הדבקה מאדם לאדם יכולה להתרחש גם במרחקים גדולים יותר. הטיפות שנוצרות מכילות את הנגיפים, מים, מלחים וריר. כשהמים מתאדים, הטיפות הופכות לחלקיקים קטנים המכונים אירוסול (aerosol), הקטנים מ-5 מיקרון. אירוסול שמכיל מחולל מחלה נקרא גם droplet nuclei. חלקיקים אלו נישאים בקלות באוויר למרחק של מטרים אחדים ויכולים לרחף באוויר כמה שעות.
כדי להימנע מהדבקה והעברה של מחוללי מחלה הנישאים באוויר יש לנקוט אמצעי זהירות הכוללים שמירה על היגיינה, ובעיקר שטיפת ידיים יסודית, שיעול ועיטוש למרפק או לממחטת נייר והימנעות משהות בקרבת חולים.
 


 

לייבסיטי - בניית אתרים