מ
סכת פנים להגנה בפני וירוס הקורנונה
מגיפה
מהי מגיפה?
מגיפה היא מגיפה (התפרצות מחלות זיהומיות) המתפשטת בקנה מידה עולמי. מגיפות נפוצות מתרחשות בדרך כלל כאשר מתגלה מחלה זיהומית חדשה שעלולה להתפשט במהירות ברחבי העולם.
ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכריז על התפרצות COVID-19 כמגיפה ב- 11 במרץ 2020. מגיפת COVID-19 זו היא הראשונה שנגרמה על ידי נגיף קורונוי. (מי)
מה גורם למגיפות?
מגיפה יכולה להתרחש כאשר נגיף חדש מתגלה ויש התפשטות עולמית של המחלה. לרוב האנשים אין חסינות לנגיף חדש. וירוסים שגרמו למגיפות בעבר מגיעים בדרך כלל מוירוסים מבעלי חיים שהשתנו כדי להשפיע על בני אדם.
כדי שנגיף חדש יהיה בעל פוטנציאל מגיפה הוא חייב לעמוד בשלושה קריטריונים:
• לבני אדם חסינות קיימת או חסרה לפני הנגיף
• הנגיף גורם למחלות אצל בני אדם
• הנגיף יכול להתפשט ביעילות מאדם לאדם.
לרכישת מסכות נשימה

מגיפות קודמות כוללות שפעת ספרדית בשנת 1918 או שפעת החזירים H1N1 בשנת 2009. רק וירוסי שפעת מסוג A ידועים כגורמים למגיפות שפעת. מגיפת COVID-19 זו היא הראשונה הנגרמת על ידי וירוס קורונוי.
מה זה אומר שה- WHO הצהיר על מגיפה?
ב- 11 במרץ מי שהכריז על COVID-19 כמגפה. ארגון הבריאות העולמי השתמש בהצהרה זו בכדי לקרוא לפעולה דחופה ואגרסיבית. הם ציינו שמדובר במגפה שניתן לשלוט בה. הן סין והן הרפובליקה של קוריאה סובלים מהתפרצויות משמעותיות.
ב- 30 בינואר, ארגון הבריאות העולמי הצהיר כי COVID-19 הוא חירום לבריאות הציבור בדאגה בינלאומית. בשבועיים האחרונים מספר המקרים של COVID-19 גדל משמעותית ומספר המדינות שנפגעו שילש את עצמו (WHO).
מדוע מתרחשות מגיפות? כמה רציני תהיה ההשפעה?
ההשפעה הבריאותית של מגיפה על הקהילה תלויה באיזו קלות ניתן להפיץ את הנגיף בין אנשים (כלומר להעברה) ואת חומרת המחלה שהיא גורמת (כלומר, חומרה קלינית). מערכות בריאות יכולות להגביל את ההשפעה על קהילה על ידי האטת התפשטות הזיהום בין אנשים והגברת היכולת של מערכת הבריאות לדאוג לאנשים שאכן חולים. NSW Health משקיעה מאמץ רב בביצוע שני הדברים האלה.
אודות COVID-19
מהם קורונווירוסים?
Coronaviruses הם משפחה גדולה של נגיפים. חלק מהקורנו-וירוסים גורמים למחלות אצל בני אדם ואחרים גורמים למחלות אצל בעלי חיים, כמו עטלפים, גמלים וסיבוכים. קורונווירוס אנושי גורם לרוב למחלה קלה, כמו הצטננות.
לעיתים נדירות, קורונווירוסים של בעלי חיים יכולים להתפתח ולהדביק ולהתפשט בקרב בני אדם, ולגרום למחלות קשות כמו תסמונת הנשימה חריפה חמורה (SARS) שהופיעה בשנת 2002, ותסמונת הנשימה במזרח התיכון (MERS) שעלתה בשנת 2012.
מהו נגיף ה- COVID-19?
COVID-19 הוא זן חדש של נגיף קורונה שלא זוהה בעבר בבני אדם. הוא זוהה לראשונה ב ווהאן שבמחוז הוביי, סין, שם הוא גרם להתפרצות גדולה ומתמשכת. מאז הוא התפשט באופן נרחב יותר בסין. מאז זוהו מקרים במספר מדינות אחרות. נגיף ה- COVID-19 קשור קשר הדוק לוירוס עטלף עטלף.
יש עוד הרבה דברים ללמוד על התפשטות COVID-19, חומרתו ותכונות אחרות הקשורות לנגיף; בדיקות אפידמיולוגיות וקליניות נמשכות.
התפרצויות של דלקות וירוס קורונוויר חדשות בקרב אנשים הן תמיד דאגה לבריאות הציבור. המצב מתפתח במהירות.
כיצד מתפשט הנגיף?
ירוסים אנושיים מתפשטים ממישהו הנגוע בנגיף COVID-19 למגעים קרובים אחרים עם אותו אדם באמצעות טיפות מזוהמות המתפשטות על ידי שיעול או התעטשות, או במגע עם ידיים, משטחים או חפצים מזוהמים.
הזמן שבין אדם חשוף לנגיף לבין הופעת התסמינים לראשונה הוא בדרך כלל 5 עד 6 ימים, אם כי עשוי לנוע בין 2 ל 14 יום. מסיבה זו, אנשים שאולי היו בקשר עם מקרה מאושר מתבקשים לבודד את עצמם במשך 14 יום.
נראה כי רוב המקרים ב- COVID-19 מתפשטים מאנשים הסובלים מתסמינים. ייתכן שמספר מצומצם של אנשים היה זיהומי לפני שהתפתחות הסימפטומים שלהם.
כמה זמן נמשך COVID-19 על משטחים?
על פי ארגון הבריאות העולמי, לא בטוח כמה זמן הנגיף שגורם ל- COVID-19 שורד על משטחים, אך נראה שהוא מתנהג כמו קורונאווירוסים אחרים. מחקרים מראים כי קורונאווירוס (כולל מידע ראשוני על נגיף ה- COVID-19) עלול להימשך על משטחים במשך מספר שעות או עד מספר ימים. זה עשוי להשתנות בתנאים שונים (למשל סוג המשטח, הטמפרטורה או הלחות של הסביבה).
אם אתה חושב שמשטח עשוי להידבק, נקה אותו בעזרת חומר חיטוי ביתי נפוץ כדי להרוג את הנגיף ולהגן על עצמך ואחרים. נקה את הידיים בעזרת יד על בסיס אלכוהול או שטף אותם עם מים וסבון. הימנע מלגעת בעיניים, בפה או באף שלך.
מה הסימפטומים?
חולים עשויים להיות עם חום, שיעול, נזלת, קוצר נשימה ותסמינים אחרים.
במקרים חמורים יותר, זיהום יכול לגרום לדלקת ריאות עם מצוקה נשימתית חריפה קשה.
מה ההבדל בין COVID-19 לשפעת?
התסמינים הראשונים של זיהומי COVID-19 ודלקת בשפעת דומים לעתים קרובות מאוד. שניהם גורמים לחום ולסימפטומים נשימתיים דומים, שיכולים לנוע בין מחלה קלה ועד מחלה קשה ולעיתים עלולים להיות קטלניים.
שני הנגיפים מועברים גם הם באותה צורה, על ידי שיעול או עיטוש, או במגע עם ידיים, משטחים או חפצים המזוהמים בנגיף. כתוצאה מכך, אותם אמצעים לבריאות הציבור, כמו היגיינת ידיים (שטיפת ידיים), נימוסים נשימתיים טובים (שיעול במרפק או לרקמה וסילוק מיידי של הרקמה) וניקוי ביתי טוב הם פעולות חשובות למניעת שתי הדלקות.
מהירות ההעברה היא הבדל חשוב בין שני הנגיפים. בשפעת יש בדרך כלל תקופת דגירה קצרה יותר (הזמן מהזיהום ועד הופעת הסימפטומים) בהשוואה ל- COVID-19. משמעות הדבר היא כי שפעת יכולה להתפשט מהר יותר מ- COVID-19.
בעוד שמגוון הסימפטומים של שני הנגיפים דומה, נראה כי השבר עם המחלה הקשה גבוה יותר עבור COVID-19. בעוד שלרוב האנשים יש תסמינים קלים, כ- 15% מהאנשים לוקים בזיהומים קשים ו -5% נזקקים לטיפול נמרץ בבית חולים לטיפול נמרץ בבית חולים. הפרופורציות של זיהומים חמורים וקריטיים ב- COVID-19 גבוהות יותר מזו של דלקות שפעת.
נסעתי למדינה בסיכון גבוה יותר. מה עלי לעשות?
לקבלת רשימה של מדינות בסיכון גבוה יותר, עיינו במחלקת הבריאות - COVID-19: מדינות ואזורים הנחשבים להוות סיכון להעברה.
אם הייתם בארץ, עזבתם או עברתם במדינת סיכון גבוהה יותר במהלך 14 הימים האחרונים, עליכם:
• לבודד את עצמך מאחרים במשך 14 יום מהיום בו עזבת את המדינה הנגועה
ו
• עקוב אחר עצמך אחר תסמינים
אם אתם מפתחים חום או תסמיני נשימה, אנא:
• התקשר לרופא או לרופא הבריאות בטלפון 022 222. כשאתה מתקשר, ספר להם לאן נסעת או אם היית בקשר עם מקרה מאושר.
או (אם התסמינים שלך חמורים)
• בקר במחלקת החירום המקומית. כשאתה מגיע, מייד ספר לצוות לאן נסעת או אם היית בקשר עם מקרה מאושר.
אם יש לך תסמינים חשוב שלא תלך לעבודה, לבית ספר / אוניברסיטה / טיפול בילדים, חדר כושר או אזורים ציבוריים, ואסור לך להשתמש בתחבורה ציבורית, מוניות או שירותי שיתוף רכיבה. אם אתה צריך לחפש
טיפול רפואי חבוש מסיכה כירורגית אם קיימת בזמן ההשתתפות. אסור להשתמש בשירותי תחבורה ציבורית, מוניות או שיתוף רכיבה כדי להגיע לרופא או למחלקת חירום.
נסעתי למדינה אחרת. מה עלי לעשות?
ההערכה היא כי הסיכון לחשיפה ל- COVID-19 הוא הגבוה ביותר עבור אותם אנשים שנסעו במדינה בסיכון גבוה יותר. עם זאת, מספר גדל והולך של מדינות אחרות הנמצאות בסיכון ל- COVID-19.
אם נסעת בחו"ל לארץ אחרת במהלך 14 הימים האחרונים, עליך לפקח על עצמך אחר סימפטומים, לתרגל התרחקות חברתית ככל האפשר ולבודד את עצמך מיד אם אתה חולה במצב לא טוב.
התרחקות חברתית פירושה הפרדת עצמך מאנשים אחרים ככל האפשר כשאתה במקומות ציבוריים, והימנעות ממקומות צפופים. מעשית, עליכם:
• נסה לשמור מרחק של מטר וחצי בינך לבין עצמך
• הימנע מהמונים ומפגשים המוניים בהם קשה להרחיק את המרחק המתאים לאחרים
• הימנע מכינוסים קטנים בחללים סגורים, למשל חגיגות משפחתיות
• הימנע מללחוץ יד, לחבק או לנשק אנשים אחרים
• הימנעו מביקור באנשים פגיעים, כמו אלו הנמצאים במתקני טיפול או בבתי חולים, תינוקות או אנשים עם מערכת חיסון נפגעת עקב מחלה או טיפול רפואי.
במהלך 14 הימים שאתה מתבקש לתרגל התרחקות חברתית, אתה יכול לנסוע לעבודה או לבית הספר באמצעות תחבורה ציבורית אם אין לך דרך אחרת לנסוע לשם. אנא נסה להפריד את עצמך מנוסעים אחרים ככל האפשר
עליך גם:
• שמור על היגיינת ידיים על ידי ניקוי ידני באופן קבוע במים וסבון, או שימוש בשפשוף ידני על בסיס אלכוהול. נקה את הידיים:
• לפני הכניסה לאזור שמשמש אנשים אחרים
• לאחר השימוש בשירותים
• לאחר שיעול או עיטוש
• לפני הכנת אוכל או אכילה.
• תרגלו נימוסי שיעול טובים: כיסו את השיעולים ואת התעטשויות ברקמות או בגדים חד פעמיים (למשל למרפק), השלכו רקמות משומשות ונקו את הידיים לאחר מכן.
התרחקות חברתית היא אמצעי יעיל, אך ידוע שלא ניתן לתרגל אותה בכל המצבים והמטרה היא לצמצם את פוטנציאל ההעברה. חשוב שכולם יעשו את שלהם כדי להגביל את התפשטות COVID-19. זה יעזור להגן על אנשים פגיעים בקהילה שלנו ולהפחית את הנטל על בתי החולים שלנו.
אם אתם מפתחים חום או תסמיני נשימה, אנא:
• התקשר לרופא או למנהל הבריאות בטלפון 022 222. כשאתה מתקשר, ספר להם לאן נסעת.
או (אם התסמינים שלך חמורים)
• בקר במחלקת החירום המקומית. כשאתה מגיע, מייד ספר לצוות לאן נסעת.
חשוב אם יש לך תסמינים שאסור לך ללכת לעבודה, לבית ספר / אוניברסיטה / טיפול בילדים, בחדר הכושר או באזורים ציבוריים, ואסור לך להשתמש בתחבורה ציבורית, מוניות או שירותי שיתוף רכיבה. אם אתה צריך לפנות לטיפול רפואי, יש ללבוש מסיכה כירורגית אם קיימת בזמן ההשתתפות.
האם עלי להימנע מהשתתפות באירועים ציבוריים, למשל, חגיגות דתיות, פסטיבלי מוזיקה או משחקי ספורט?
מצב ה- COVID-19 ממשיך להתפתח במהירות. בשלב זה, הסיכון להתפשטות קהילתית של COVID-19 ב- NSW הוא נמוך. בהתאם להצהרת הוועדה הראשית להגנת הבריאות באוסטרליה (AHPPC), NSW Health אינה מציעה לשנות הסדרים לאירועים ציבוריים. חשוב לציין כי עצה זו עשויה להשתנות ככל שהמצב מתפתח.
אם אתה מארגן אירועים, NSW Health מעודד אותך להתמקד ב:
• להזכיר לציבור ולעובדי האירועים לא להשתתף אם הם חשים במצב לא טוב
• להזכיר לציבור ולעובדי האירועים שאסור להם להשתתף אם הם היו במדינה שנחשבת בסיכון גבוה יותר ל- COVID-19 במהלך 14 הימים האחרונים.
• הבטחת תכנית ניהול החירום שלך מעודכנת
תדרוך את צוות האירועים כיצד לתרגל היגיינה טובה ולהקל על הצוות והמשתתפים בתרגול היגיינה טובה
• לרשותכם מתקני שטיפת ידיים נאותים.
אם אתה משתתף, NSW Health מעודד אותך:
הישאר בבית ולא השתתף אם אתה מרגיש לא טוב
הישאר בבית ולא השתתף אם היית במדינה שנחשבת בסיכון גבוה יותר ל- COVID-19 (לא כולל מעבר לשדה תעופה) במהלך 14 הימים האחרונים.
• תרגול היגיינה פשוטה על ידי:
• דאג לנקות את הידיים היטב במשך 20 שניות לפחות עם מים וסבון, או השתמש בשפשוף ידיים על בסיס אלכוהול
• כיסוי האף והפה בעת שיעול ומתעטש ברקמות או במרפק מכופף.
כמה זמן נמשך זיהום COVID-19?
תקופת ההדבקה בנגיף תשתנה מאדם לאדם. תסמינים קלים אצל אדם בריא אחרת עשויים להיפתר תוך מספר ימים בלבד. בדומה לשפעת, אצל אדם הסובל מבעיות בריאות מתמשכות אחרות, כמו מצב נשימתי, ההחלמה עשויה לארוך שבועות ובמקרים חמורים עלולה להיות קטלנית.
מה אם אין לי רפואה?
לרוב האנשים שאינם זכאים למדיקר יהיה ביטוח בריאות או נסיעות. לאלו שאין להם כיסוי ביטוחי הולם, NSW Health תוותר על עלויות אלה. זה כולל ויתור על נהלי תשלום ופירעון חובות עבור העברות אמבולנס של אנשים שנחשד כי הם סובלים מדלקת COVID-19, שנלקחים למתקני הבריאות של NSW לבדיקה.
הסדרים אלה נקבעו כדי להבטיח כי בעיות התשלום אינן מכשול עבור אנשים מחו"ל עם תסמיני נשימה המבקשים ייעוץ רפואי מוקדם.
[חזרה למעלה]
כיצד מאבחנים COVID-19?
זיהום ב- COVID-19 מאובחן על ידי מציאת עדויות לנגיף בדגימות נשימה כמו ספוגיות מגב האף והגרון או נוזל מהריאות. הבדיקות ל- COVID-19 נעשות במעבדות לבריאות הציבור.
מה עלי לעשות אם אני בא במגע עם אדם עם COVID-19?
אם זוהתה כאיש קשר של אדם עם זיהום COVID-19 מאושר באוסטרליה, היחידה לבריאות הציבור המקומית תפנה אליך עם ייעוץ. עליכם לבודד את עצמכם בבית במשך 14 יום לאחר מגע עם האדם הנגוע, ולפקח על בריאותכם ולדווח על כל סימפטום.
התפשטות בין אנשים לאדם של קורונווירוז מתרחשת בדרך כלל בין אנשים שהם קשרים הדוקים זה עם זה. קשר קרוב הוא בדרך כלל מישהו שנמצא פנים אל פנים לפחות 15 דקות, או שהה באותו מקום סגור לפחות שעתיים, עם אדם שהיה זיהומי. היחידה לבריאות הציבור תשמור על קשר עם אנשים שהם קשרים קרובים של חולים עם זיהום COVID-19. אם תסמינים כלשהם מפתחים קשרים חייבים להתקשר ליחידה לבריאות הציבור כדי לדווח על תסמינים אלו.
אם הקשר שלך עם האדם היה פחות מזה, קיים סיכון הרבה יותר קטן להידבקות. עם זאת, כאמצעי זהירות עליכם עדיין לעקוב אחר בריאותכם עד 14 יום לאחר שנחשפתם לאחרונה לאדם הזיהומי. אם אתם מפתחים תסמינים הכוללים חום ו / או סימני נשימה, אנא התקשרו לפני כן לשיחה עם רופא או התקשרו ל- healthdirect בטלפון 022 222. ספרו לרופא / ה כי הייתם בקשר עם מישהו עם COVID-19. הרופא עשוי להורות לך להגיע למחלקת החירום הקרובה ביותר שלך - אם כן כשאתה מגיע, מייד תודיע לצוות שיש לך קשר עם מישהו עם COVID-19.
מידע נוסף על בידוד בית זמין עבור:
• אנשים שנחשדים או אישרו כי הם סובלים מדלקת COVID-19
• קשרים קרובים וחזרו לאחרונה מטיילים מסין היבשתית, איראן או דרום קוריאה.
 תרגול היגיינה פשוטה על ידי:
• דאג לנקות את הידיים היטב במשך 20 שניות לפחות עם מים וסבון, או השתמש בשפשוף ידיים על בסיס אלכוהול
• לכסות את האף והפה בעת שיעול ומתעטש ברקמות או במרפק מכופף
מה עלי לעשות אם אני בא במגע עם אדם שזוהה כאיש קשר?
אם היית בקשר עם אדם המזוהה כאיש קשר הדוק של אדם אחר עם זיהום COVID-19, אינך צריך לבודד את עצמך (אם כי המגע הצמוד) ואינך צריך לנקוט באמצעי זהירות מיוחדים אחרים.
אם קשר קרוב יפתח תסמינים ויאושר כמקרה COVID-19, רשויות הבריאות הציבורית יקבעו מי, אם מישהו, היה איתם בקשר הדוק בזמן שהיו זיהומיות, ואנשים אלו יופנו לבידוד עצמי.
מי נמצא בסיכון?
אנשים שיש להם:
• היה בקשר עם אדם עם COVID-19
• ביקר או עבר דרך מדינה בסיכון גבוה יותר במהלך 14 הימים הקודמים
מכיוון שיש הולכה וגוברת בהעברת הקהילה במספר מדינות ברחבי העולם, כל מי שנסע לחו"ל במהלך 14 הימים האחרונים נמצא בסיכון מוגבר.
אנשים עם מחלות בסיסיות שהופכים אותם לפגיעים יותר למחלות נשימה, כולל אנשים עם סוכרת, מחלות ריאה כרוניות, אי ספיקת כליות, אנשים עם מערכות חיסון מדוכאות ואנשים מבוגרים נמצאים בסיכון גבוה יותר למחלה קשה.
איך זה מונע?
• יש לנקות את הידיים עם מים וסבון למשך 20 שניות, או לשפשף על בסיס אלכוהול.
• כיסו את האף והפה כשאתם משתעלים ומתעטשים ברקמות או במרפק מכופף
• הימנע ממגע קרוב עם כל אחד עם תסמינים הצטננים או דמויי שפעת.
• תרגלו נימוסי שיעול (הרחקו מאנשים אחרים, כיסו שיעולים והתעטשויות ברקמות או בגדים חד פעמיים, ונקו את הידיים.
• מטיילים לאסיה לא צריכים לבקר בשווקי ציפורים ובעלי חיים חיים, כולל שווקים 'רטובים'.
האם יש תרופה או חיסון?
אין חיסונים המגנים מפני COVID-19.
אין טיפול ספציפי ל- COVID-19. אבחון מוקדם וטיפול תומך כללי חשובים. לרוב, הסימפטומים ייפתרו מעצמם. אנשים הסובלים ממחלה קשה עם סיבוכים יכולים להיות מטופלים בבית חולים.
האם נודע לרופא שלי?
עובדי בריאות במחלקות חירום של בית חולים ציבורי ב- NSW כמו גם רופאים כלליים מבוססי קהילה מודעים לתסמינים והפעולות שיש לנקוט כדי למנוע התפשטות COVID-19 באמצעות אמצעי בקרת זיהום קפדניים.
מה אם אני לא מסוגל לדבר עם הרופא שלי?
אם אתם מחפשים ייעוץ רפואי והרופא הכללי שלכם אינו מסוגל לדבר אתכם, תוכלו להתקשר אל healthdirect בטלפון 022 222. הם יוכלו לדון את הסימפטומים והיסטוריית הנסיעות שלכם, בכדי לעזור להחליט אם בדיקת COVID-19 היא מומלץ.
כיצד ניתן להיבדק לגבי COVID-19?
ניתן להזמין בדיקות על ידי רופא המשפחה שלך, או במחלקת חירום בבית חולים.
כיצד נבדקים קורונאוויר אחרים?
COVID-19 הוא סוג אחד של נגיף קורונה, אך ישנם סוגים אחרים של קורונווירוסים אשר נדבקו באנשים במשך שנים רבות ברחבי העולם, כולל באוסטרליה. אם אתה חולה בדלקת נשימה (למשל יש לך שיעול, נזלת, כאב גרון או חום) הרופא עשוי להזמין ספוגית מאחור האף או הגרון לבדיקה. מעבדות רבות יבדקו את הספוגית עבור מספר וירוסים שונים. בדיקה זו מכונה לוח מרחבי נשימה ויראלי, הכולל לרוב בדיקות ליתר קורונאוויר אלה. בדיקות אלו אינן בודקות כיום COVID-19 ואינן מציינות אם היא קיימת או נעדרת.
האם אנשים ב- NSW נמצאים בסיכון?
COVID-19 זוהה לראשונה בווהאן, מחוז הוביי, סין, שם הוא גרם להתפרצות גדולה ומתמשכת. מאז הוא התפשט באופן נרחב יותר בסין, באיראן ובכמה מדינות אחרות.
NSW Health פיתחה והפעילה מגוון של נהלים למציאת מקרים, אבחון ומעקב אחר קשרים עקב מחלות זיהומיות כתוצאה גבוהה (כמו שפעת מגפנית, SARS, MERS, וזיהומים מתעוררים) אם הם יופיעו ב- NSW. נהלים אלה משמשים לזיהוי אנשי קשר של כל המקרים המאושרים של COVID-19 ב- NSW.
אילו הסדרים קיימים לבדיקת אנשים בשדות תעופה?
ממשלת אוסטרליה נקטה אמצעי מיגון בכל הנמלים הבינלאומיים. לקבלת העצות העדכניות ביותר של ממשלת אוסטרליה, אנא בקרו במחלקה לבריאות- Coronavirus (COVID-19).
לרכישת מסכות נשימה
אילו סידורים קיימים לבדיקת אנשים המגיעים לנמלים בים?
עבור כל ספינת תענוגות שמגיעה לחו"ל, מעבר לים, צוות מומחי הבריאות של NSW מבצע הערכת סיכונים על בסיס הנמלים שבהם ביקרו. האם לנוסעים ולצוות יש סיכון לחשיפה ל- COVID-19, האם רופא הספינה זיהה התפרצות נשימה על סיפונה , ותוצאות תוצאות הבדיקה שנעשו על הספינה.
לאחר הערכת סיכון זו, הערכה נוספת עשויה להיעשות כאשר הרציף של הספינה, כולל בדיקת אנשים עם חום ותסמיני נשימה או שיש להם סיכון לחשיפה ל- COVID-19, ולבדוק אותם אם יש זיהומים בדרכי הנשימה, כולל COVID-19. מכיוון שיש תקופת דגירה (לפני שהתסמינים מתפתחים והבדיקות חיוביות) עבור כל הזיהומים כולל COVID-19, בדיקת אנשים למחלות אינה מהווה כישלון כושל, והיא רק חלק אחד מההערכה.
בספינות שייט יש מספר גדול של נוסעים (לרוב אלפים), שרבים מהם מבוגרים וסובלים ממצבים רפואיים כרוניים. זיהומים בדרכי הנשימה (שאינם קשורים ל- COVID-19) בקרב הנוסעים ואנשי הצוות נפוצים באוניות שייט. ספינות שייט אחראיות על מדיניותן למניעה וניהול של התפרצויות מחלות על סיפונה.
אוסטרלים באוניות שייט
התפרצות COVID-19 התרחשה בספינת השייט של נסיכת היהלומים שעגנה ביפן. אף על פי שהדיווחים הראשוניים הצביעו על כך שאדם בספינת ווסטרדם בקמבודיה נדבק, הזיהום לא אושר.
אם אתה מוטרד ממישהו באחת מנסיכת היהלום, אנא התקשר לקו החירום הקונסולרי של DFAT.
למידע נוסף ראו המחלקה האוסטרלית לבריאות Coronavirus (COVID-19).
מהי התגובה לבריאות הציבור ל- COVID-19?
זיהום ב- COVID-19 הוא מצב שאותו ניתן ליידע על פי חוק בריאות הציבור הציבורי של NSW 2010, ולכן רופאים ומעבדות פתולוגיה נדרשים להודיע ​​ל- NSW Health על כל האנשים שנחשדים או אישרו כי הם סובלים מהזיהום.
צוות היחידה לבריאות הציבור יחקור את כל המקרים כדי לברר כיצד התרחשה הזיהום, יזהה אנשים אחרים הנמצאים בסיכון לזיהום, יבצעו אמצעי בקרה ויתנו עצות אחרות.
[חזרה למעלה]
הגנה מפני COVID-19
כיצד אוכל להגן על עצמי / משפחתי?
הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך היא זהה להיית מפני כל זיהום בדרכי הנשימה. תרגול היגיינה טובה על ידי:
• דאג לנקות את הידיים היטב במשך 20 שניות לפחות עם סבון ומים, או לשפשף יד על בסיס אלכוהול
• לכסות את האף והפה בעת שיעול ומתעטש ברקמות או במרפק מכופף
• הימנע ממגע קרוב עם כל אחד עם תסמינים הצטננים או דמויי שפעת.
דאג להישאר בבית אם אתה חולה
האם מסכות פנים מגנות מפני COVID-19? אילו מסכות פנים?
מסכות פנים אינן מומלצות לכלל האוכלוסייה.
אנשים הסובלים מתסמינים ועלולים להידבק ב- COVID-19 נדרשים להישאר בבידוד בבית ועליהם ללבוש מסכת פנים כירורגית כאשר הם נמצאים באותו חדר בו נמצא אדם אחר וכאשר הם פונים לקבלת ייעוץ רפואי להפחתת הסיכון להעברת COVID-19 ל כל אחד אחר.
עובדי שירותי בריאות המטפלים בחולים עם חשד ל- COVID-19 צריכים להשתמש בציוד מגן אישי מתאים כדי להגן על עצמם מפני COVID-19. למידע נוסף עיינו בנציבות המצוינות הקלינית (CEC) - Coronavirus COVID-19.
האם יש מספיק מסכות פנים ב- NSW?
NSW Health והממשל האוסטרלי חולקו אספקה ​​נוספת של מסכות פנים לעובדי בריאות ספציפיים על מנת לעמוד בביקוש הנוכחי. NSW Health תמשיך לעקוב אחר אספקת מסכות הפנים ב- NSW.
כיצד מנקים ציוד וריהוט של בית חולים להגנה מפני COVID-19?
בתי חולים מבטיחים ניקיון וחיטוי של משטחים לאחר כל מקרה שנחשד, וכך גם אמבולנסים. ישנו ספר תרגול למניעת זיהום ובקרה המתאר את הצעדים המתאימים לניקוי החדר כדי להבטיח שלא יישארו וירוסים. הצוות לובש ציוד מגן בעת ​​הניקוי כדי להגן על עצמם ולהגביל את התפשטות הזיהום.
האם זה בטוח עבורי ללכת לבית חולים בו נמצא מקרה של COVID-19?
NSW Health פועלת עם בתי חולים שלה בכדי לשמור על סטנדרטים גבוהים לבקרת זיהום. בתי חולים ומרפאות NSW מאומנים היטב בטיפול באנשים הסובלים ממחלות זיהומיות ובמניעת העברתם לחולים אחרים.
איך נדע שהאנשים שעברו COVID-19 כבר אינם מדבקים?
אנשים עם זיהום COVID-19 שאושרו נשארים בבידוד תחת טיפולם של מומחים רפואיים עד שהם כבר לא חווים תסמינים של זיהום COVID-19. לפני שהם משתחררים מבידוד, יש להם בדיקות כדי לבדוק אם עדיין יש להם COVID-19 וצוות הטיפול המומחה מעריך שהם כבר לא מדבקים. לאחר השחרור יש להם הערכת מעקב על ידי הצוות הרפואי כדי לוודא שהם נשארים במצב טוב.
[חזרה למעלה]
סדרי עבודה, אוניברסיטה, בית ספר ונסיעות
יש לי טיול חג / עבודה. האם עלי לבטל את הטיול שלי?
ממשלת אוסטרליה מספקת מידע וייעוץ עדכניים לנסיעות בטוחות מעבר לים. אם אתה פונה לחו"ל ליעדים שעשויים להיות מושפעים, בדוק את העצות בנושא Smart Traveller.
האם הילד שלי יכול ללמוד בבית הספר?
כל סטודנט או איש צוות אשר במהלך 14 הימים האחרונים ביקר במדינה בסיכון גבוה יותר או עבר אותו, צריך להיות בבידוד עצמי במשך 14 יום לאחר שעזבו את המדינה הנגועה. הם אינם מודרים מבית הספר ואסור להם לחזור לבית הספר או שירותי הטיפול בילדים לתקופה של 14 יום לאחר יציאתם מהארץ הפגועה, מכיוון שתקופת הדגירה של COVID-19 יכולה להימשך שבועיים.
צוות ותלמידים שזוהו כמגעים קרובים של אדם שאובחן כחולה ב- COVID-19 במהלך תקופת ההידבקות שלהם, חייבים גם הם להתבודד בבית בבית, ואסור להם להגיע למסגרת הטיפול בבית הספר או בילדים עד 14 יום לאחר מגעם האחרון עם האדם הנגוע.
האם ילד שלי יכול לבקר במתקני טיפול בגילאים?
מאחר שילדים יכולים להפיץ מגוון של דלקות בדרכי הנשימה, כגון שפעת ו- RSV, עם תסמינים קלים בלבד, אנו ממליצים למתקני טיפול בגילאים שלא יהיו קבוצות ילדים שנמצאים במתקנים מכיוון שאנו מתמודדים עם עונת שפעת מוקדמת ועלולה להתפשט התפשטות COVID -19
כל מי שחולה, כולל ילדים ואפילו עם מינימום תסמינים, צריך לדחות את ביקורו עד שיבריא.
האם אני זקוק לתעודה רפואית המנקה אותי בעבודה, בבית ספר, באוניברסיטה או במסגרות אחרות?
לא. אם אין לך תסמינים, אין שום בדיקה שניתן לבצע כדי לחזות אם לא תרגיש לא טוב. לא ניתן להנפיק 'אישור אישור רפואי'.
לאחר שעברו 14 יום מאז שעזבת מדינה בסיכון גבוה יותר, עברת את הזמן בו היית חולה אם היית חשוף ל- COVID-19 כשהיית במדינה הנגועה. אם אתה עדיין במצב טוב לחלוטין 14 יום אחרי שעזבת את מדינת הסיכון הגבוהה יותר, לא תקבל COVID-19 מהזמן שלך במדינה שנפגעת, ואתה יכול להפסיק את הבידוד העצמי ולחזור לעבודה, לבית הספר והאוניברסיטה.
האם עלי לבודד את עצמי אם חזרתי מחופשה במדינה בסיכון גבוה יותר?
אם הייתם במדינת סיכון גבוהה יותר במהלך 14 הימים האחרונים (כולל מעבר), עליכם להישאר בבית ולבודד את עצמכם במשך 14 יום לאחר שעזבתם את המדינה הפגועה. עליכם להיזהר מתסמינים.
אם אתם מפתחים חום, שיעול, כאב גרון או קוצר נשימה תוך 14 יום מהנסיעות לאזור הפגוע, עליכם:
• התקשר לרופא או למנהל הבריאות בטלפון 022 222. כשאתה מתקשר, ספר להם לאן נסעת או אם היית בקשר עם מקרה מאושר.
או (אם התסמינים שלך חמורים)
• בקר במחלקת החירום המקומית. כשאתה מגיע, מייד ספר לצוות לאן נסעת או אם היית בקשר עם מקרה מאושר.
חשוב אם יש לך תסמינים שאסור לך ללכת לעבודה, לבית ספר / אוניברסיטה / טיפול בילדים, בחדר הכושר או באזורים ציבוריים, ואסור לך להשתמש בתחבורה ציבורית, מוניות או שירותי שיתוף רכיבה. אם אתה צריך לפנות לטיפול רפואי, יש ללבוש מסיכה כירורגית אם קיימת בזמן ההשתתפות.
אם אני חושש לקבל COVID-19, האם אוכל לבקש להיבדק?
אם אתם מפתחים חום, שיעול, נזלת, קוצר נשימה ותסמינים אחרים ונסעתם לחו"ל במהלך 14 הימים שלפני התפתחות תסמינים, עליכם לראות את רופא המשפחה או לבקר במחלקת החירום המקומית שלך להיבדק ל- COVID-19. אם אתה מבקר אצל רופא המשפחה שלך, אנא התקשר קדימה לפני שתראה את הרופא שלך ותגיד להם לאן נסעת.
אם חלים על הסימפטומים הללו ללא נסיעות, עליך לפנות לרופא המשפחה המקומי ולדון בתסמינים שלך. ישנן מחלות אחרות כמו שפעת שרופא המשפחה שלך עשוי לבקש לבדוק אם הדבר עלול לגרום לתסמינים שלך.
העבודה שלי אומרת שאני צריך להיבדק ל- COVID-19 כפי שטיילתי לאחרונה - מה עלי לעשות?
אין צורך שתיבדק, אלא אם כן תפתחו חום, שיעול, נזלת וקוצר נשימה או תסמינים אחרים ונסעתם לחו"ל במהלך 14 הימים שלפני התפתחות תסמינים. אתה אמור לראות את רופא המשפחה שלך או לבקר במחלקת החירום המקומית שלך להיבדק ל- COVID-19. אם אתה מבקר אצל רופא המשפחה שלך, אנא התקשר אליו מראש וספר להם לאן נסעת. עליך לבודד את עצמך ולהדיר את עצמך מהעבודה עד שתוצאת הבדיקה שלך תהיה זמינה.
אם חלים על הסימפטומים הללו ללא נסיעות, עליך לפנות לרופא המשפחה המקומי ולדון בתסמינים שלך. ישנן מחלות אחרות כמו שפעת שרופא המשפחה שלך עשוי לבקש לבדוק אם הדבר עלול לגרום לתסמינים שלך.
[חזרה למעלה]
בידוד ביתי
האם אני צריך להיות נפרד מאנשים אחרים בביתי אם אני מבודד?
כן. אם אתה משתף את ביתך עם אחרים, אתה צריך להישאר בחדר אחר מאנשים אחרים או להיות מופרד ככל האפשר. לבשו מסיכה כירורגית כשאתם נמצאים בחדר בו נמצא אדם אחר, וכאשר אתם מחפשים טיפול רפואי. השתמש בחדר אמבטיה נפרד, אם קיים.
וודאו כי אתם לא חולקים חדר עם אנשים הנמצאים בסיכון למחלות קשות, כמו קשישים ואלה הסובלים ממצב לב, ריאה או כליות וסוכרת.
מבקרים שאין להם צורך חיוני להיות בבית לא צריכים לבקר בזמן שאתה מבודד.
מידע נוסף על בידוד בית זמין עבור:
• אנשים שנחשדים או אישרו כי הם סובלים מדלקת COVID-19
• קשרים קרובים וחזרו לאחרונה מטיילים מסין היבשתית, איראן או דרום קוריאה.
מישהו מבני ביתי חזר לאחרונה ממדינה בסיכון גבוה יותר או היה בקשר עם מקרה COVID-19 שאושר ובודד את עצמו. האם גם אני צריך להתבודד?
בני בית אחרים אינם נדרשים לבודד אלא אם כן יש להם:
• עבר או עבר דרך מדינה בסיכון גבוה יותר במהלך 14 הימים האחרונים
• היה קשר קרוב של מקרה COVID-19 שאושר.
הקפידו לשמור על מרחק בטוח מאותו אדם בכל עת אך תמכו בו ככל האפשר כדי לשמור על הבידוד העצמי שלו.
כיצד אוכל לגשת למוצרי מזון ותרופות בבידוד ביתי?
אם אתה זקוק למכולת או לתרופות (כולל תרופות מרשם), בקש מבני משפחה או חבר (שאינו נמצא בבידוד) למסור אותם לביתך או לקנות מצרכים באינטרנט. כדי למנוע הידבקות באנשים אחרים, וודא שאתה לובש מסיכה בעת קבלת משלוח או שהמצרכים נשארים בדלתך.
כשמישהו סיים 14 יום בידוד, האם הוא צריך לראות את רופא המשפחה שלו?
אם טוב לך בסוף 14 יום בידוד עצמי, אתה יכול לחדש את אורח החיים הרגיל שלך.
האם אתה מודאג מכך שאתה או מישהו שאתה מכיר יכול להיות או שיש לך COVID-19; או חוששים להיות בבידוד והיית רוצה לדבר עם מישהו על זה?
צור קשר עם אחד מהשירותים שלהלן לקבלת תמיכה או שוחח עם הרופא / ת שלך.
• הצלת חיים אוסטרליה: 13 11 14 או קו הצלה אוסטרליה
שירות תומך משבר המספק תמיכה לטווח קצר בכל עת לאנשים המתקשים להתמודד או להישאר בטוחים.
• קו עזרה לילדים: 1800 551800 או קו עזרה לילדים
שירות ייעוץ טלפוני וייעוץ מקוון חינם, פרטי וסודי 24/7 עבור צעירים בגילאי 5 עד 25 שנים.
• קו בריאות הנפש של NSW: 1800 011 511
שירות טלפוני למשבר בריאות הנפש ב- NSW.
התרחקות חברתית
מהי התרחקות חברתית?
התרחקות חברתית היא אמצעי יעיל, אך ידוע כי לא ניתן לתרגל אותה בכל המצבים והמטרה היא בדרך כלל להפחית את פוטנציאל ההעברה.
תוך כדי תרגול התרחקות חברתית אנשים יכולים לנסוע לעבודה (כולל תחבורה ציבורית). לפעילויות לא חיוניות מחוץ למקום העבודה או נוכחות בבתי ספר, אוניברסיטאות וטיפול בילדים - התרחקות חברתית כוללת:
• הימנעות מהמונים ומפגשים המוניים בהם קשה להרחיק את המרחק המתאים לאחרים
• הימנעות ממפגשים קטנים בחללים סגורים, למשל חגיגות משפחתיות
• ניסיון לשמור מרחק של מטר וחצי בינם לבין אנשים אחרים במידת האפשר, למשל כאשר הם נמצאים במקום הציבורי.
• הימנעות מלחיצות ידיים, חיבוק או נשיקת אנשים אחרים
• הימנעות מביקור באנשים פגיעים, כגון אלו שנמצאים במתקני טיפול או בתי חולים, תינוקות או אנשים עם מערכת חיסון נפגעת עקב מחלה או טיפול רפואי
על מי לתרגל התרחקות חברתית?
אם נסעת בחו"ל לארץ אחרת במהלך 14 הימים האחרונים, עליך לפקח על עצמך אחר סימפטומים, לתרגל התרחקות חברתית ככל האפשר ולבודד את עצמך מיד אם אתה חולה במצב לא טוב. ראו את העצות: נסעתי למדינה אחרת. מה עלי לעשות?.
שים לב שהתרחקות חברתית אינה מספיקה לאנשים שנסעו למדינה בסיכון גבוה יותר במהלך 14 הימים הקודמים. אנשים אלה צריכים להתבודד בבית במשך 14 יום מיום המסע האחרון שלהם במדינה הפגועה. ראו את העצות: נסעתי למדינה בסיכון גבוה יותר. מה עלי לעשות?.
לקנות בתפזורת
האם עלי להכין פריטים שקונים בתפזורת כדי להכין?
אין צורך לקנות מוצרים בכמויות גדולות בסופרמרקטים הכוללים נייר טואלט, אקמול וקופסאות שימורים.
למשקי הבית יש מלאי קטן של מצרכים שאינם מתכלים כדי לכסות את האירוע שבחודשים הקרובים מתבקש משק הבית לבידוד עצמי במשך 14 יום. עם זאת, חשוב לציין את תפקידם של בני משפחה וחברים בתמיכה באלה בבידוד וגם לציין ששירותי משלוחי מצרכים מקוונים זמינים כעת ברוב אזורי NSW.
חיות מחמד ובעלי חיים
האם ניתן להידבק בבעלי חיים ב- COVID-19?
אמנם נראה כי COVID-19 הגיח ממקור בעלי חיים, אך כעת הוא מתפשט בעיקר מאדם לאדם. אין סיבה לחשוב כי כל בעלי חיים הכוללים חיות מחמד באוסטרליה עשויים להוות מקור לזיהום בנגיף חדש זה. לא פורסמו דיווחים על חיות מחמד או בעלי חיים אחרים שחלו ב- COVID-19 באוסטרליה.
אין שום עדות לכך שחיות נלוות כולל חיות מחמד יכולות להפיץ COVID-19. עם זאת, מכיוון שבעלי חיים יכולים להפיץ מחלות אחרות לאנשים, תמיד כדאי לשטוף את הידיים לאחר שהייתם בסביבת בעלי חיים.
האם אוכל להידבק ב- COVID-19 מעטלפים אוסטרלים?
בשלב זה, אין שום עדות לכך שעטלפים (או בעלי חיים אחרים) נושאים את נגיף ה- COVID-19 באוסטרליה. עם זאת, עטלפים אוסטרליים יכולים לשאת זיהומים חמורים אחרים, כמו נגיף ליזה-עטלף אוסטרלי ווירוס הנדרה, כך שהם נמנעים ביותר. כדאי להימנע גם מעטלפים מעבר לים
לרכישת מסכות נשימה

וירוס ה Coronavirus החדש יכול לחיות על משטחים במשך 2-3 יום - הנה איך לנקות אותם
 
טוויטר
 
כאשר אדם נגוע נוגע במשטח, כמו ידית דלת, קיים סיכון שהוא ישאיר נגיפים תקועים שם שיכולים לחיות במשך יומיים-שלושה.
כמה זמן יכול וירוס הנגיף החדש לחיות על משטח, כמו למשל, ידית דלת, לאחר שמישהו נגוע נוגע בזה באצבעות מלוכלכות? מחקר שנערך השבוע מגלה כי הנגיף יכול לשרוד על משטחים קשים כמו פלסטיק ופלדת אל חלד עד 72 שעות ועל קרטון עד 24 שעות.
 
"לנגיף זה יש יכולת להישאר ברת קיימא במשך ימים", 
 
למרות שארגון הבריאות העולמי העריך בעבר כי זמן ההישרדות על משטחים הוא "כמה שעות עד כמה ימים" על סמך מחקרים שנערכו על קורונווירוסים אחרים, זהו המחקר הראשון שנערך על ידי מדענים במעבדה פדרלית שבדק את הנגיף הממשי הגורם לזרם הנוכחי מגיפה, SARS-CoV-2.
 
מעניין, כמה משטחים פחות מסבירי פנים ל- SARS-CoV-2. למשל, הנגיף נותר בר-קיימא על נחושת במשך כארבע שעות בלבד.
 
כדאי לדעת כמה זמן הוא יכול להישאר בחיים כמובן, מכיוון שהנגיף יכול לזהם משטחים כאשר אדם נגוע מתעטש או משתעל. טיפות נשימה עמוסות וירוסים יכולות לנחות על ידיות דלתות, כפתורי מעלית, מעקות או משטחי דלפק - ולהפיץ את הנגיף לכל מי שיגע אז במשטחים אלה.
 
כדי לבדוק את זמן ההישרדות של הנגיף, ערכו מדענים ממעבדות הרוקי במונטנה, חלק מהמכונים הלאומיים לבריאות, סדרת ניסויים שהשוו את נגיף הקורונאוו החדש עם נגיף ה- SARS (וירוס קורונוי דומה שהביא להתפרצות חזרה ב 2003).
 
במעבדה, "הם היו מרימים את הנגיף מהמשטחים שזוהמו ואז הכניסו את הנגיף לתרביות תאים", הוא מסביר. ואז החוקרים תיעדו אם הנגיף יכול להדביק את התאים הללו במנה. הם עשו זאת מספר פעמים, עבור שני הנגיפים, בנקודות זמן שונות.
'.
 
'אומר כי ממצאים אלה קובעים אומדן טוב למתחם השריפות של הנגיף על משטחים אלה. "בניסוי במעבדה התנאים הם די מבוקרים וקבועים בקפידה," הוא אומר. לשם השוואה, "בעולם האמיתי התנאים משתנים" - תנאים כמו טמפרטורה, לחות ואור. כך שהשרידות עשויה להשתנות גם.
 
לדוגמה, אם הנגיף מזהם אדן חלון או משטח השיש, ייתכן שהוא לא יימשך זמן רב.
 
"אור אולטרה סגול יכול להיות חומר חיטוי חזק במיוחד ואנחנו מקבלים הרבה אור UVA מהשמש", אומר דניאל קוריצקעס, מומחה למחלות זיהומיות בבית החולים בריגהם ונשים. "אור שמש ישיר יכול לעזור להפחית במהירות את זיהומיות הנגיפים במשטחים", הוא אומר. הוא לא היה מעורב במחקר החדש.
 
עדיין לא ידוע הרבה על שרידות הנגיף על סוגים אחרים של משטחים כמו בגדים או שטיחים. קוריצקס אומר כי על סמך מחקרים קודמים נראה כי "משטחים שטוחים ומשטחים קשים ידידותיים יותר לנגיפים מאשר לבד או למשטחים גסים."
 
ומה דעתך על אוכל? "מזון הוא כנראה לא גורם סיכון עיקרי כאן", אומר . הסיבה לכך היא שרוב ההידבקות בנגיף הקורונוויר החדש מתחילה במערכת הנשימה, ולא בדרכי העיכול. אז זיהום נובע מהופעת הנגיף על הידיים ואז נגיעה בעיניים, באף ובפה שלך. "דאגה רבה יותר תהיה כלים, וצלחות וספלים שעשויים לטפל על ידי מספר גדול של אנשים בסביבת קפיטריה, למשל," הוא אומר.
 
אז מה אתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך? ובכן, בטח כבר שמעתם את זה. רחץ את ידיך. ולנגב משטחים משותפים.
 
עקוב אחר הטיפים הבאים לניקוי משטחים - משלך וציבוריים.
 
נגב ימינה: השתמש באמוניה או מוצרים מבוססי אלכוהול. דלג על מגבוני התינוק
 
 
שמירה על מודעות למשטחים הרבים בהם אתם נוגעים במהלך היום וניקוים במוצרים מאושרים תעזור לבלום את התפשטות נגיף הקורונוי.
"הדבר הטוב ב- COVID-19 הוא שהוא אינו דורש כימיקלים ייחודיים לניקוי כדי לחטא ידיים ומשטחים", 

לרכישת אלכוהול רפואי לחיטוי

SABONSABON סבון חצ'קונים פצעי בגרות אקנה טבעי -

סבון אקנה ו סבון חצ'קונים / פצעי בגרות טבעי של סבון סבון הינו סבון יחודי שאין כדוגמתו
בעולם, סבון ה חצ'קונים הטבעי הומצא בישראל לפני מספר שנים מתוך צורך של הממציאים
למצא מזור לאנשים ובעיקר לבני הנוער הסובלים מבעיות של פצעונים בגוף ובפנים ונאלצים
להשתמש בחומרים מלאכותיים העלולים להזיק לעור לאורך זמן. הרצון של המפתחים היה להעזר
בשמנים הטבעים המצויים בטבע על מנת לטפל ולהקל על בעית הפצעים מחד ולא ליבש את העור
מאידך,בוצעו ניסויים רבים בבנית הרכב סבון טבעי שגם יפנק גם יחטא וינקה את העור, וגם
יטפל בפצעי הבגרות החצ'קונים.סבון סבון גאה להציג בפניכם את הסבון היחודי הנקרא סבון
חצ'קונים, אשר הינו סבון אקולוגי וטבעי ב 
100% .בנוסף בסבון סבון הוחלט גם למצא פתרון
נוח לתינוקות, סבון סבון פתחה סבון טבעי 100%העשוי מחמאת השיאה ושמני דקלים וקקאו
בתוספת שמן פרח הקלנדולה שמן הקלנדולה ידוע ביכולת הטיפול והריפוי של עור אדום ומגורה
וכן ביכולתו לעזור בניקוי עור עדין ממש כמו עור תינוקות,אנו בסבון סבון משתמשים באופן אישי
בסבון התינוקות קלנדולה על ילדינו מזה תקופה ארוכה ונהנים לתת להם רחצה נעימה ומפנקת
באמצעות סבון התינוקות, סבון הקלנדולה מותאם גם לספורטאים או לחיילים הסובלים משפשפות
ולכל מי שעורו עדין במיוחד.

תגיות  סבון טבעי
קנית מסכת נשימה והגנת הפנים מנגיף הקורונה
סבון סבון, סבונים טבעיים תוצרת הבית  סבון חצ'קוניםסבון אקנה סבון לגיל 50 + סבון לחצ'קונים  חצ'קונים פצעונים

 סבון ליובש, סבון לעור יבש, סבון פנים,סבון לוונדר,סבון שמן עץ התה, סבון קוקוס,שיבולת שועל, סבון שקדים, חמאת שיאה, שמן דקלים,  שמן קנולה, חמאת קקאו, שמן אתרי פרחי לימון,
שמן אתרי חוחובה, שמן אתרי ורדים, שמן אתרי עץ התה סבון סבון פצעונים חצקונים פצעים בפנים, פצעים על הפנים, פצעים בגב, פצעונים בגב, עור יבש
פצעי לחץ פצעים על הגב, שמן עץ התה, סבון טבעי
חצקונים חצ'קון סבון סבון זיקנה עור מקומט קמטים חוחובה גיל 50 גיל 60 גיל 70 תינוקות עור של תינוק פצעים על הישבן פצעים 
בישבן jmweubho tebv jrrv ACNE סבונים לחות היגיינה בריאות  לבריאות  אסותא shea butter.סבון טבעי, שמפו רחצה,נקיון ידיים שפעת
סבונים טבעיים,SLS , אל סבון סבון אמיתי

כל הכתוב ו/או המתפרסם באתר SABONSABON הוא מידע בלבד, ולא הוראות לטיפול רפואי או המלצה לטיפול כזה או אחר, 
כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי רופא מוסמך ותחת פיקוחו

-------------------------------------------------------------------------------

    site map  |    Top  
--------------------------------------------------------

מסכות פנים רפואיות בתקן N95 - 
המלאי מוגבל 
נגיף הקורונה החדש שהתפרץ בווהאן שבסין בדצמבר 2019 (SARS-CoV-2, הגורם למחלת COVID-19) ממשיך להפיל קורבנות, ואנשי ארגון הבריאות העולמי (WHO) חוששים שהוא עלול להפוך למגיפה עולמית.


מחוללי מחלה הנישאים דרך האויר כגון שפעת, סארס, ונגיף הקורונה שהתפרץ בסין בדצמבר 2019, אחראים להתפרצויות של מחלות ולמגפות עולמיות.
העברה והדבקה מאדם לאדם בנגיפים שנישאים באוויר יכולה להתרחש במגע קרוב באמצעות הדבקה טיפתית: כאשר אדם חולה מדבר, משתעל או מתעטש, נפלטות ממערכת הנשימה שלו טיפות הנושאות את מחולל המחלה. הטיפות שנוצרות גדולות מ-5 מיקרון (0.005 מילימטר), כבדות ואינן נישאות באוויר בקלות. כשטיפות אלו באות במגע עם רקמה רירית חשופה של אדם אחר, כמו האף, הפה או העיניים, הן עלולות להדביק אותו. ההעברה גם יכולה להתרחש בצורה בלתי ישירה, דרך מגע עם משטחים שעליהם נוחתות טיפות כאלה. 
הדבקה מאדם לאדם יכולה להתרחש גם במרחקים גדולים יותר. הטיפות שנוצרות מכילות את הנגיפים, מים, מלחים וריר. כשהמים מתאדים, הטיפות הופכות לחלקיקים קטנים המכונים אירוסול (aerosol), הקטנים מ-5 מיקרון. אירוסול שמכיל מחולל מחלה נקרא גם droplet nuclei. חלקיקים אלו נישאים בקלות באוויר למרחק של מטרים אחדים ויכולים לרחף באוויר כמה שעות.
כדי להימנע מהדבקה והעברה של מחוללי מחלה הנישאים באוויר יש לנקוט אמצעי זהירות הכוללים שמירה על היגיינה, ובעיקר שטיפת ידיים יסודית, שיעול ועיטוש למרפק או לממחטת נייר והימנעות משהות בקרבת חולים.
 


 

לייבסיטי - בניית אתרים